Як правильно вибрати поліс КАСКО

10 простих порад щодо вибору якісного та недорогого поліса КАСКО.

ПОРАДА 1: РИНКОВА ВАРТІСТЬ

Якщо машина не в кредиті, то страхова компанія зазвичай дозволяє власнику самому визначити суму, на яку він хоче застрахувати машину. Однак, варто врахувати, що якщо ви застрахуете автомобіль на вартість, яка менша за ринкову більше ніж на 10%, то ви отримаєте страхове відшкодування в тій пропорції, в якій відрізняються ринкова вартість автомобіля і заявлена вами. Наприклад, якщо ви застрахували автомобіль на 80% від його ринкової вартості, то і отримаєте страхове відшкодування дорівнює 80% від суми за рахунком СТО.


ПОРАДА 2: УРАХУВАННЯ ЗНОСУ

Поліси, в яких визначення розміру збитку розраховується з урахуванням зносу автомобіля, краще не розглядати в якості покупки взагалі. Справа в тому, що цей пункт договору страхування залишає для страхової компанії ціле поле для маневрів. В результаті ви отримаєте значно меншу суму страхового відшкодування, ніж вам нарахують на СТО, особливо це актуально для автомобілів старше 3-х і більше років. Тому купувати поліс КАСКО необхідно тільки з опцією "без обліку зносу замінних деталей".

ПОРАДА 3: ФРАНШИЗА

Поліси з нульовою франшизою найдорожчі за ціною. Великий розмір франшизи робить покупку поліса безглуздою. Так, якщо авто коштує, наприклад, 100 тис. грн, а франшиза становить 5%, то з виплати в разі дрібного ДТП зі збитку потрібно відняти 5 тис. грн - в більшості випадків дешевше відремонтувати машину самостійно (а якщо збиток менше розміру франшизи, то не заплатять взагалі нічого). Оптимальний варіант - франшиза по ДТП, що не перевищує 1%, краще якщо 0,5%, а на інші ризики (наприклад, викрадення), - до 5%, максимум 10%.

ПОРАДА 4: РОЗБИВКА ПЛАТЕЖУ

Всі страхові компанії сьогодні пропонують заплатити за поліс частинами (або двома платежами, з поквартальною оплатою, або щомісячною). У цьому випадку він буде коштувати приблизно на 5-10% дорожче, ніж в тому випадку, якщо платити один раз. З іншого боку, заплатити 4 рази по одній тисячі гривень легше, ніж за один раз викласти 3600 гривень. Є і ще один плюс. В умовах нинішнього ринку не можна бути впевненим у стабільності будь-якої із страхових компаній і говорити про те, що через півроку даний страховик буде настільки ж надійним, як сьогодні.

ПОРАДА 5: ПОРУШЕННЯ ПДР

Більшість страхових компаній не відшкодовуватиме жодних збитків в тому випадку, якщо ДТП сталося через грубе порушення правил дорожнього руху водієм - виїзд на зустрічну смугу або червоне світло. Врахуйте, що в житті трапляється всяке, і передбачити все неможливо. Наприклад, автор цих рядків 5 років тому був змушений виїхати на зустрічну смугу, що призвело до дрібного ДТП. Інакше стався б наїзд на дитину що вискочила на дорогу. Тому від полісів з такими обмеженнями також краще відмовитися.

ПОРАДА 6: ДОВІДКА ПОЛІЦІЇ

У договорі має бути прописана можливість компенсації шкоди без довідки поліції. Пояснимо на прикладі. Припустимо, водій подряпав бампер зі своєї вини при парковці - його фарбування на СТО коштує 1 тис. грн. Якщо він викличе поліцію для оформлення ДТП (щоб отримати довідку для страхової), інспектори зобов'язані забрати права і передати справу до суду. А там, в залежності від настрою судді, водієві загрожує або штраф в 340-425 грн., Або позбавлення прав на термін від 6 до 12 місяців. З такими перспективами перефарбувати бампер за свій рахунок дешевше. Ряд страхових компаній на ринку сьогодні пропонують поліси, де прописана компенсація збитку в тому випадку, якщо він не перевищує 2-5% від вартості автомобіля-цієї суми цілком достатньо, щоб зробити дрібний ремонт.

ПОРАДА 7: СКЛЯНІ ДЕТАЛІ

Часта ситуація: з-під коліс попереду йде колеса вилетів камінчик і потрапив в лобове скло. Так як порушення правил немає, то викликати поліцію немає сенсу; протиправними діями третіх осіб такий випадок не назвеш. Саме тому при виборі поліса важливо, щоб він передбачав заміну скляних деталей без будь-яких довідок хоча б раз на рік.

ПОРАДА 8: ТЕРМІНИ

Термін подачі заяви про відшкодування має становити не менше 3-5 днів. Адже ДТП може відбутися в дальній поїздці - можна не встигнути. Повинні бути вказані чіткі терміни виплати відшкодування після того, як ви подали всі документи (20-25 днів) і чіткий перелік документів. Інакше в страхової компанії буде привід тягнути до нескінченності.

ПОРАДА 9: РИЗИК ВИКРАДЕННЯ

За поліси страхування, які не покривають збитки від угону, просять на 10-25% менше, ніж за повне КАСКО. Може, варто заощадити? Насправді тут економити не рекомендується. Ви заощадите на вартості такого поліса копійки, проте якщо станеться крадіжка/викрадення автомобіля, то страхова покриє вам зовсім нічого.

ПОРАДА 10: ДОСВІД КЕРУВАННЯ

Якщо ваш водійський стаж складає понад 10 років, потрібно обов'язково повідомити про це страховому агенту - в більшості компаній вам запропонують знижку в розмірі 5-15% від вартості поліса.