Що потрібно знати про страхування у США?

Страхування в США значно відрізняється від українців у всіх сенсах. Людям, які планують переїзд до Америки, потрібно обов'язково вивчити особливості страхової сфери цієї країни. Тому редакція сайту Myagent вирішила розібратися у найпопулярніших видах американських полісів.

Медичне страхування

Медична сфера в Америці досить дороге задоволення, і без страхового поліса ви ризикуєте отримати величезний рахунок після лікування. Страхування покриває витрати на госпіталізацію, послуги лікарів та рецептурні ліки. У ряді штатів медична страховка є обов'язковою, а за її відсутність доведеться сплатити штраф.

Іммігранти, які прибули до країни легально, біженці та шукачі політичного притулку можуть розраховувати на пільговий поліс. Він має на увазі або повністю безкоштовне страхування, або відмінну знижку на щомісячні внески. Поширена практика у США — страхування життя роботодавцем та надання їм медичного полісу, який покриває 100% на госпіталізацію та 80% на лікарів та ліки. Більшість новоприбулих користуються саме цією страховкою, доки не розберуться в особливостях інших варіантів.

У США є системи соціального страхування – Medicare та Medicaid. Вони розраховані на іммігрантів та власників грін-карти, які працюють у США більше 10 років, а також для людей похилого віку (65+) та людей з хронічними або важкими захворюваннями. Більше про це можна дізнатись зі статті Медична страховка в США: велике керівництво для іммігранта.

 

Страхування життя

Найчастіше його оформлюють, коли під опікою людини є діти чи інші родичі, які можуть себе забезпечувати самостійно. Страхування життя США ділитися на два типи:

  • термінове – забезпечує виплату коштів бенефіціарам у разі смерті застрахованого лише у період дії поліса;
  • довічне — дозволяє отримати допомогу для бенефіціарів у разі смерті застрахованого, а також за життя закрити поліс і отримати кошти. Саме тому його часто використовують як накопичення заощаджень на додаток до пенсії.

Страхування життя також включає кілька підвидів: поліс для покриття витрат на похорон; змінне та універсальне покриття, що використовується для інвестицій та забезпечення стабільної допомоги одержувачам.

Страхування житла

Покриє витрати на ремонт та відновлення будинку у разі непередбачених обставин – пожежа, повінь, ураган, крадіжка та інше. Цей вид страхування не обов'язковий і його не вимагають в жодному штаті. Але власники будинків та квартир на узбережжях та в районах з ризиком виникнення стихійних лих вважають за краще мати такий документ.

Поліс може вимагати кредитору, якщо ви придбали житло в іпотеку. Це захищає його інтереси у разі непередбачених обставин. Якщо будинок постраждає від стихії, ви отримаєте компенсацію на його відновлення та зможете далі робити кредитні внески.

Страхування житла у США також включає додаткові покриття:

  • страхування інших будівель на ділянці;
  • покриття особистого майна, яке постраждало разом із будинком;
  • страхування відповідальності у разі отримання травм гостями у будинку;
  • покриття на проживання передбачає компенсацію за вимушеного переїзду. Наприклад, коли ваш будинок пошкоджений або перебуває в аварійному стані з будь-яких причин.

Автострахування

Це обов'язкове страхування у США. Майже всі штати вимагають хоча б мінімальний поліс. Стандартне страхування передбачає покриття відповідальності за матеріальні збитки та тілесні ушкодження у разі аварії, спровокованої власником. Ще можна оформити захист від травм (PIP) та поліс MedPay, які покривають витрати на медичну допомогу.

Автострахування забезпечує допомогу при судових розглядах, крадіжці машини, вандалізмі чи стихійному лиху. Також можна оформити поліс від незастрахованих автомобілістів (UM). Він стане в нагоді тому, якщо водій без страховки спровокує аварію або пошкодить ваше авто. Тоді ви та ваші пасажири зможете отримати компенсацію за медичні послуги та покрити вартість ремонту машини.

Підведемо підсумок

Страхування у США — дуже розгалужена та складна система. Але при більш уважному аналізі цілком реально розібратися, який поліс вам знадобиться на новому місці проживання.