Нова автоцивілка. Звичне стає кращим!

Нова автоцивілка. Звичне стає кращим!

З вірою у 2023 переможний для України рік ми впевнено дивимось у майбутнє та вже плануємо наше відновлення.

Дуже важливо зберегти наші здобутки та надати їм нової якості, додавши ще більшої впевненості у завтрашньому дні. 

Саме так можна описати оновлену редакцію Закону про автоцивілку. Нещодавно група Народних депутатів зареєструвала Проєкт Закону про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № 8300, який вже 10.01.2023 був підтриманий Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. 

Дехто може сказати, що «таке вже було, ми знаємо, що з цього вийде». Можливо, однак цей раз особливий, ми вперше маємо результат кропіткої роботи команди: Міжнародних експертів, Народних депутатів, НБУ, страховиків. Основною метою розробки проєкту було створення більш якісного, більш зручного страхового продукту, забезпечення справедливих та надійних основ функціонування компенсаторних систем.

Давайте більш детально розберемось, чого чекати автовласникам.

Документ запроваджує гнучкі умови укладення договорів страхування, варіативність строків дії полісів та дієвий механізм контролю за їх наявністю у всіх учасників дорожнього руху, додаючи впевненості, що історія з відсутністю автоцивілки у винуватця ДТП залишиться  в минулому. 

Поряд з вільним ціноутворенням зберігаються пільги для окремих категорій громадян, покликані забезпечити доступність страхового продукту для кожного.

Запровадження обов’язкового прямого врегулювання збитків дозволить скористатись усіма перевагами обслуговування у страховика, з яким укладено поліс. 

Підвищення розміру страхових сум, відмова від застосування «зносу» під час розрахунку страхового відшкодування, заборона франшиз дадуть змогу повністю відновити автомобіль після ДТП, забезпечивши автовласникам належний сервіс та швидкість.

Належним чином відновлений та технічно справний автомобіль - обов’язкова передумова безпеки дорожнього руху, отже фінансування повного усунення наслідків ДТП на професійних СТО покладається на страховиків. 

Спрощений  алгоритм взаємодії зі страховиком надає можливість у найкоротші строки отримати відновлений після ДТП транспортний засіб, готовий для подальшої експлуатації. 

Оновлення системи гарантування страхових виплат дозволить уникнути п’ятирічних очікувань отримання відшкодування.

Прийняття законопроєкту не тільки дозволить підвищити якість послуг автоцивілки, а і стане черговим кроком в рамках євроінтеграційного шляху України, адже імплементація європейських норм страхування відповідальності автовласників є обов’язковою передумовою вступу України в ЄС.

За умови підтримки народними депутатами довгоочікуваного документу основною частиною зазначених переваг можна буде скористатись починаючи з 2024 року.

Національна асоціація страховиків України