Vienna Insurance Group зафіксувала високі результати у першій половині 2021 року Значно зростають премії та прибуток, покращується комбінований коефіцієнт

Обсяг премії збільшився на 3,5% до 5,77 млрд євро Прибуток (до оподаткування) зростає на 25% до 251 млн євро Комбінований коефіцієнт покращився на 0,3 процентного пункту до 95,2% Коефіцієнт платоспроможності 267% станом на 30 червня 2021 року вказує на значні капітальні ресурси

Показники Vienna Insurance Group в першому півріччі 2021 року показують дуже позитивні результати. Усі ключові індикатори демонструють значні поліпшення порівняно з аналогічним періодом минулого року, що свідчить про стабільність під час триваючої пандемії Covid-19.

«Розвиток бізнесу VIG Group триває на рівні до коронавірусної пандемії. Значне збільшення, як обсягу премій, так і прибутку було досягнуто в умовах, що залишаються складними, оскільки пандемія тривала протягом першої половини року і різною мірою вплинула на наше повсякденне життя. Я вважаю нашу бізнес-модель, що надає всім регіональним компаніям Групи підприємницьку свободу, необхідну для адаптації продуктів та рішень для задоволення місцевих потреб, позитивним фактором нашого стабільного розвитку. Це дозволяє нам, як найбільшій міжнародній страховій групі в Центральній та Східній Європі, діяти швидко та індивідуально у різних ситуаціях у кожній країні нашого регіону», пояснює генеральний директор Елізабет Штадлер.

Премії збільшуються до 5,773 млрд євро

Незважаючи на різні наслідки Covid-19 на ринках VIG, обсяг премій характеризувався значною тенденцією зростання, збільшившись на 3,5% до 5773 млн євро. Особливо сильно зросли премії в сферах іншого страхування майна та страхуванні від нещасних випадків, збільшившись на 5,7% до 2,9 млрд євро. В сфері транспортного страхування премії значно зросли на 7,3% до 709 млн євро в сегменті КАСКО страхування та на 3,7% до 810 млн євро в сегменті страхування відповідальності перед третіми особами. Премії з добровільного медичного страхування зросли до 368 млн євро (+3,3%). Найбільше зростання премій було досягнуто в Чеській Республіці, Польщі, Румунії та Угорщини.

Результат до оподаткування збільшується на 25%

Результат до сплати податків у розмірі 251,4 млн євро був на 25% вище, ніж у попередньому році, і включає резерви на Covid-19 та несприятливі погодні явища.

Нормативний показник платоспроможності VIG Group становив 267% станом на 30 червня 2021 року, що свідчить про дуже сильні та стабільні капітальні ресурси. Фінансовий результат (включаючи результат консолідованих компаній) склав 353,6 млн євро у першому півріччі 2021 року, що на 8,9% нижче за попередній рік. Рентабельність власного капіталу до оподаткування покращилася з 9,1% до 11%. Станом на 30 червня 2021 року інвестиції VIG Group склали 37,5 млрд євро.

Комбінований коефіцієнт VIG Group у 95,2% був нижчим на 0,3 процентного пункту порівняно з минулим роком.

Прогноз на 2021 рік

На додаток до триваючої пандемії, значної невизначеності щодо подальшого її перебігу та впливу нових варіантів вірусу, інші природні катаклізми, такі як липневі повені, також можуть вплинути на розвиток бізнесу у другій половині 2021 року. «Однак ми впевнені, що досягнемо наших цілей на 2021 рік, не в останню чергу через нашу розсудливу політику резервування. Таким чином, ми можемо підтвердити наш прогноз досягнення близько 10,4 млрд євро премій та прибутку до оподаткування в діапазоні від 450 до 500 млн євро. Очікується, що наш комбінований коефіцієнт складе близько 95%», - заявляє Елізабет Штадлер, підтверджуючи прогноз на 2021 рік.