Як правильно вибрати поліс ДСАЦВ (ДЦВ)

5 порад про те, як додатково скоротити свої ризики і гроші при покупці такого поліса.

ПОРАДА 1: ЯК ЗАОЩАДИТИ

Поліс добровільного страхування автоцивільної відповідальності власника транспортного засобу краще купувати в комплексі з полісом КАСКО або ОСАГО, тому що в такому випадку його вартість буде значно менше, ніж при покупці тільки цього поліса. Доплативши символічну суму, ви отримаєте додаткове покриття, яке покриє ваші збитки понад ліміти, встановлених полісом ОСЦПВ.

Якщо ви хочете ще скоротити вартість поліса ДСАЦВ, то має сенс купувати поліс тільки з покриттям витрат за шкоду, заподіяну майну третіх осіб, тобто без включення витрат на відшкодування збитку, який був нанесений здоров'ю або життю третьої особи. Останнє відбувається набагато рідше, а значить немає сенсу даремно переплачувати. Головне щоб страхова компанія мала в програмі страхування на вибір подібну опцію.

ПОРАДА 2: КОЛИ НЕ ВАРТО ЕКОНОМИТИ

Не варто економити при покупці даного поліса на виключенні молодих водіїв з покриття, якщо такі у вас є, але використовують транспортний засіб лише час від часу. Це заощадить вам не більше 10-15% від вартості поліса, а з огляду на його вартість, економія 50-100 грн. здасться вам не суттєвою, особливо якщо відбудеться страхова подія.

ПОРАДА 3: РОЗМІР СТРАХОВОЇ СУМИ

Вибрати розмір страхової суми, в межах якої відбуватиметься страхове відшкодування, ми за вас не можемо. Це питання ціни вашого страху. Однак не переплачуйте надмірно, вибираючи велику страхову суму. Враховуйте, що все ж середній розмір страхового відшкодування за полісами ОСАЦВ складає близько 1000-1500 дол. США. А це означає, що велика частина відшкодувань при ДТП покривається самим полісом ОСЦПВ і до відшкодувань збитків за полісом ДСАЦВ вже справа не доходить. Це звичайно не ставить під сумнів необхідність такого поліса, але в більшості випадків не варто переплачувати за нього більше вартості самого поліса ОСЦПВ на ваш автомобіль. Цілком якісне покриття можна отримати, заплативши за такий поліс не більше 50% від ціни вашої «автоцивілки».

ПОРАДА 4: РОЗМІР ФРАНШИЗИ

Зазвичай страховики встановлюють розмір франшизи за полісом ДСАЦВ в межах ліміту відповідальності за полісом «автоцивілки». Тобто ДСАЦВ починає працювати в тих випадках, коли не вистачило грошей на відшкодування в межах лімітів поліса ОСЦПВ. На момент написання цього керівництва, за полісами ОСЦПВ встановлені ліміти в межах виплат по майну третіх осіб в розмірі до 50 000 грн і в межах виплат за шкоду життю/здоров'ю третіх осіб до 100 000 грн. Це означає, що в класичному полісі ДСАЦВ розмір франшизи буде закріплений на рівні вищевказаних лімітів. Маніпуляції страховика з розміром франшизи за полісом ДСАЦВ будь то вище або нижче зазначених лімітів «автоцивілки» повинні викликати у вас підозру на його адекватність.

ПОРАДА 5: БЕЗАВАРІЙНА ЇЗДА

Не забувайте, що якщо у вас в період дії поліса ДСАЦВ не було страхових подій по ньому (не плутати з подіями по «автоцивілці» або КАСКО), то ви маєте право на 5-10% знижки при купівлі нового поліса ДСАЦВ.