Справжній помічник у захисті: як вибрати порядного страхового брокера. Поради від Jooble


Страховий брокер – це людина, яка виступає підрядником між страховою компанією та клієнтом, діє в інтересах останнього. Спеціаліст допомагає підібрати оптимальний пакет та організацію для страхування, який відповідатиме потребам та можливостям замовника. У цій статті ми поговоримо про особливості пошуку та співробітництва з таким фахівцем. До речі, якщо вас цікавить робота страховий брокер, на сайті Jooble кожного дня публікуються нові вакансії. 

Кому потрібно звертатися до брокера?

Послуги спеціалістів не є обов’язковими для всіх людей, яким потрібно придбати страховку. Для фізичних осіб консультації брокерів будуть ефективними при пошуці оптимальних полісів для автомобілів, будинків та квартир, здоров’я та фінансового захисту у разі втрати одного з членів родини.

Підприємцям та бізнесам брокери допомагають з наступними питаннями:

  • Аналіз та мінімізація ризиків – визначення потенційних викликів, з якими стикається бізнес, оцінка їхнього впливу на фінансове становище та діяльність компанії.
  • Вибір оптимальних пропозицій – порівняння страхових продуктів різних компаній та придбання тих, які найкраще відповідають потребам бізнесу.
  • Допомога в отриманні страхових виплат – взаємодія зі страховими організаціями під час розгляду заявок про збитки, подання усіх необхідних документів та відомостей та контроль отримання виплат.
  • Страхування працівників – вибір полісів для персоналу, які забезпечуватимуть соціальні вигоди та захист у разі надзвичайних ситуацій.

Пошук брокера для співробітництва залежить від конкретних потреб клієнта, краще обирати експертів вузьких спеціалізацій. Наприклад, якщо вам потрібно застрахувати автомобіль, слід віддавати перевагу фахівцеві, який займається автострахуванням. Такі спеціалісти знають більше особливостей страхування певного об'єкта та завжди в курсі вигідних пропозицій, знижок страхувальних компаній.

Кроки до вибору професійного брокера: на що слід звертати увагу?

Разом з експертами компанії Jooble ми склали інструкцію з декількох простих кроків для пошуку брокера. Цей розділ буде також корисним й для спеціалістів, які хочуть знайти роботу у сфері страхування.

№1. Запитуйте про освіту та ліцензії спеціаліста

Щоб вибрати вакансію та працювати на посаді, фахівець повинен мати відповідну освіту та право на здійснення діяльності, яке надається «Свідоцтвом про включення до державного реєстру страхових брокерів». В іншому випадку немає ніяких гарантій стосовно знань та якості роботи спеціаліста у сфері страхування.

№2. Дізнайтеся про досвід роботи та кейси

Важливо, щоб брокер мав досвід конкретно у тій галузі, яка потрібна вам для страхування. Якщо він є, запитайте про його роботу з подібними клієнтами, обраний для них пакет страхування та результати, яких вдалося досягти. Наприклад, було зекономлено 25000 грн або відшкодовано 70% вартості.

№3. Перевірте відгуки про спеціаліста

Перед співпрацею з брокером необхідно перевірити відгуки інших клієнтів про досвід роботи з ним. Сьогодні це легко зробити через пошук у Google або в соціальних мережах. Такий крок дозволить переконатися в надійності та відповідальності фахівця.

№4. Чітко визначте свої потреби

Для вибору оптимальної страхової програми, брокер повинен розуміти ваші запити та всі деталі, що стосуються бізнесу або об’єкту. Наприклад, якщо ви є власником невеликого ресторану, необхідно надати інформацію про розмір приміщення, розташування, обладнання та майно, потенційні ризики та від чого ви хочете застрахуватися. Це допоможе спеціалістові дати рекомендації для правильного вибору поліса. 

№5. Дізнайтеся про оплату та домовтеся про співробітництво

Запитайте брокера про розміри оплати його послуг, вартість страхування та дізнайтеся чи є протягом оформлення поліса приховані витрати чи комісії. Якщо вас все влаштовує, укладіть договір з обов’язками та гарантіями для обох сторін. 


Назад