Розмитнення електромобілів: Нові правила та особливості

Електромобілі стають дедалі популярнішими серед українців. Вони не лише економні та екологічні, а й економічно вигідні завдяки поки чинним пільгам на їхнє розмитнення. Проте вже з 31 грудня 2025 року ці пільги перестануть діяти, що суттєво вплине на вартість імпорту електромобілів.

Згадуючи ці обставини на початку року, може здатися, що часу ще є достатньо, проте не варто забувати, що у цій ситуації якраз час може працювати проти того, хто вагатиметься надто довго – адже щомісяця попит на електричні легковики зростатиме, як і черги на їхнє замовлення. До всього варто врахувати, що європейські ринки не безлімітні, й пропозиція там теж обмежена у кількості, а якщо говорити про авто зі США – тоді й взагалі всі питання щодо вибору, аукціону та доставлення в Україну варто закрити не пізніше літа, інакше можна зустрічати свою покупку вже готуючи значно більшу суму на її розмитнення.

Як розмитнюють електромобілі у 2025 році?

Сьогодні в Україні одні з найвигідніших умов для імпорту електромобілів у світі. Так, у зв’язку зі всім відомими обставинами держава не в змозі надавати громадянам гранти на купівлю електроавто, однак суттєві знижки на імпорт також діють далеко не у всіх країнах. Ми ж поки що можемо ними користуватися.

Ось який набір платежів слід здійснити у 2025 році при «пригоні» електромобіля:

  • Мито – 0%
  • ПДВ (податок на додану вартість) – не нараховується.
  • Акциз – лише 1 євро за 1 кВт⋅год ємності батареї.
  • Збір за першу реєстрацію Пенсійного фонду теж скасований. Щоправда, це єдина пільга, яка залишиться після 1.01.2026.

Тобто, якщо рахувати лише податкові платежі, зараз за ввезення «базового» Nissan Leaf із батареєю 24 кВт⋅год слід заплатити лише 24 євро за акциз, а для «максимальних» Tesla з акумулятором на 100 кВт-год – відповідно 100 євро. Зрозуміло, що порівняно з бензиновими чи дизельними авто, де розмитнення обходиться у сотні або тисячі євро, такі суми зборів можна вважати незначними.

Що зміниться після 31 грудня 2025 року?

Завдяки чинним пільгам, кінцева ціна електромобіля після розмитнення значно нижча, ніж могла б бути. Проте після 31 грудня 2025 року всі ці пільги втратять чинність. Це означає, що для розмитнення електромобіля потрібно буде сплачувати:

  • Ввізне мито – до 10% від вартості автомобіля.
  • Акциз – у тому ж форматі: 1 євро за 1 кВт-год ємкості тягового акумулятора.
  • ПДВ – 20% від суми, яка включає оціночну вартість авто, мито й акциз.

Врешті це призведе до зростання вартості кожного «свіжопригнаного» електромобіля на 33-35% або й більше. А оскільки сплачувати відсотками не заведено, наведемо кілька прикладів у більш звиклій валюті для нашого авторинку.

Наймасовіший Nissan Leaf, який зараз можна придбати на «вторинці» у придатному до експлуатації стані за $6000, після скасування пільг вже обходитиметься від $8000. Хетчбек Volkswagen e-Golf, за який зараз продавці просять від $8000, обходитиметься вже щонайменше у $10 500. Популярна Tesla Model 3, цінники на яку стартують від $15 000 стане доступною не менше, як за $20-22 тис. преміальний кросовер Audi e-tron, який можна відшукати за $25 000, з урахуванням «нових-старих» податків його початкова ринкова ціна сягатиме вже понад $33 000.

Це лише базові приклади, реальне подорожчання залежатиме від специфіки кожної угоди, однак вже помітна істотна різниця у цінах «від», не говорячи вже про середні ринкові…

Чому варто поквапитися?

Скасування пільг (насправді – закладена кількома роками раніше у законах тимчасова їхня дія, після чого повернуться «старі» правила) – це лише одна сторона медалі. Додатковою проблемою стане різке зростання попиту напередодні змін. Ближче до кінця 2025 року все більше людей прагнутимуть придбати електромобіль за старими правилами. Це може призвести до дефіциту популярних моделей і зростання цін навіть без урахування податків. Також очевидно й те, що зростуть ціни на присутні в Україні електромобілі, незалежно від того, були вони імпортовані з пільгами чи без – такі правила відкритого ринку.

Тож якщо ви обмірковуєте купівлю електромобіля, зараз – найкращий час для такого кроку. Ви не лише заощадите кошти завдяки пільгам, а й уникнете надмірного ажіотажу на ринку.

Як діяти на практиці?

Компанія West Auto Hub надає повний спектр послуг щодо імпорту автомобілів з Європи «під ключ». Досвідчені фахівці допоможуть вам обрати найкращу модель відповідно до ваших потреб, оформити всі необхідні документи, доставити електромобіль автовозом, сертифікувати, забезпечити швидке і безпроблемне розмитнення. А за потреби – здійснити його першу державну реєстрацію.

Не відкладайте покупку авто мрії на потім – звертайтеся до West Auto Hub, і ми забезпечимо найкращий сервіс для вашої зручності.



Назад