Мой страховой агент

ЛСОУ виступає за врегулювання ситуації щодо придбання страховиками іноземної валюти

22.03.2015


Ліга страхових організацій України направила Президенту України Порошенку П.О., Голові Національного банку України Гонтаревій В.О., Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Рибалці С.В., Секретарю Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Полякову М.А., Голові підкомітету з питань страхової діяльності Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Жолобецькому О.О. та Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послуг Пашку І.В. звернення щодо Постанови Національного банку України № 160 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках».

 

ЛСОУ наголошує, що сьогодні внаслідок запровадження заборони проведення деяких операцій в іноземній валюті відповідно до постанови Національного банку України від 3 березня 2015 року №160 банківські установи відмовляють страховикам у придбанні іноземної валюти для здійснення розрахунків з перестраховиками-нерезидентами, страхування і перестрахування ядерних, авіаційних ризиків та ризиків з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів «Зелена картка» тощо. Це порушення положень чинної постанови Національного банку України «Про застосування іноземної валюти в страховій діяльності» №135 від 11.04.2000 р., яка є спеціальним нормативно-правовим актом для страховиків.

 

Ліга страхових організацій України застерігає, що блокування діяльності страховиків банками створює реальні загрози до застосування санкцій з боку іноземних перестраховиків-нерезидентів – контрагентів страховиків, погіршує умови виконання страховиками взятих страхових зобов’язань та блокує фінансові можливості страховиків.

 

«Зазначена ситуація шкодить міжнародній репутації страхового ринку в частині виконання міжнародних конвенцій, зокрема Віденської, Монреальської та інших щодо ядерного, авіаційного, морського страхування, інших ризиків катастрофічного характеру, а також забезпечення міжнародного страхового полісу «Зелена картка», – зазначає ЛСОУ у своєму листі.

 

Задля скорішого вирішення ситуації ЛСОУ надала проект змін до постанови НБУ №160 від 03.03.2015 р., та звернулася до відповідних органів державної влади для підтримки щодо термінового вирішення цього питання.


Джерело: ЛСОУ