Тимчасовий адміністратор ТДВ "СК «Райп» завершив виконання своїх завдань – застрахованим сплачено майже півмільйона гривень відшкодування

19 вересня 2013 року у зв"язку із систематичними порушеннями СК «Райп» законних вимог Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, було прийнято Розпорядження № 3274 «Про відсторонення керівництва від управління фінансовою установою та призначення тимчасової адміністрації Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Райп».


Строк дії тимчасового адміністратора Лариси Мендрул, який завершується у травні 2014 року, було подовжено двічі. Після проведення інвентаризації документів, оцінки фінансового стану страховика тимчасовим адміністратором було складено реєстр заявлених, але не виплачених зобов’язань по страховим випадкам на суму 10 821 545 грн. З цієї суми, за інформацією Відділів виконавчої служби управлінь юстиції у місті Києві, сума боргу СК «Райп», що міститься в Єдиному державному реєстрі виконавчих проваджень за 2012 - 2014 роки, становить 3 525 560 грн. Частка фізичних осіб у цьому реєстрі складає 61%, або 2 164 427 грн., 38% - складають вимоги державних органів та регресні вимоги.


Завданням тимчасового адміністратора було часткове погашення зобов’язань СК «Райп» перед фізичними особами за Постановами про примусове виконання судових рішень. Для цього було задіяно механізм врегулювання страхових подій за рахунок використання гарантійних внесків відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», які сплачені страховиком до централізованих страхових резервних фондів МТСБУ у розмірі 1 252 189 грн. Як повідомлялося, Моторне (транспортне) страхове бюро України через заборгованість у централізовані страхові резервні фонди МТСБУ з 06.08.2012 позбавило СК «Райп» членства в організації.


Станом на 17.03.2014 тимчасовим адміністратором опрацьовано Постанови про примусове виконання судових рішень по стягненню боргу з ТДВ «СК «Райп» та складено реєстр кредиторів фізичних-осіб у кількості 90 осіб. Пропозиція часткового погашення заборгованості та проведення зборів кредиторів з цього питання було повідомлена 63 особі листами та 27 – за телефоном.


21.03.2014 року у приміщенні Нацкомфінпослуг тимчасовий адміністратор провів збори кредиторів, на яких прийнято рішення про укладання мирової угоди між страховиком та страхувальниками, а також узгоджено алгоритм розрахунку частки від суми страхового відшкодування, яка склала 65,4%.


Станом на 20.05.2014 року бажання отримати відшкодування за мировими угодами виявило 27 фізичних осіб-страхувальників СК «Райп». Таким чином, було підписано 27 мирових угод, згідно яких за страховими актами страхувальникам сплачено 451 791 грн. страхового відшкодування.


Звіт щодо роботи тимчасового адміністратора ТДВ СК «Райп» Лариси Мендрул було представлено на засіданні Нацкомфінпослуг 13 травня 2014 року. Таким чином, завдання, покладені Нацкомфінпослуг, на тимчасового адміністратора виконано.


Як зазначив тимчасово виконуючий обов’язки Голови Нацкомфінпослуг Максим Поляков, робота тимчасового адміністратора СК «Райп» є ефективною та свідчить про доцільність використання такого інструменту захисту прав споживачів страхових послуг, оскільки дає можливість споживачам отримати належні їм кошти навіть у такій непростій фінансовій ситуації, яка може виникнути у фінансової установи.

 

«Перший реальний досвід роботи тимчасового адміністратора в страховій компанії і перші гарні відгуки від споживачів ми вже отримали, хоча попереду ще багато роботи над вдосконаленням цього інструменту. Тому наше завдання надалі - розвивати застосування тимчасових адміністрацій для того, щоб мінімізувати проблеми страхувальників, вживати превентивних заходів, підвищувати довіру до ринку», - сказав Максим Поляков.

 

Джерело: Нацкомфінпослуг