Страховий випадок з власником міжнародного договору туристичного страхування від «Європейського страхового альянсу» відбувся у місті Ларнака, що на південно-східному узбережжі Кіпру.
Юнак вирішив зайнятись дайвінгом, щоб насолодитись красою підводного світу, але піднявшись на човен після занурення з аквалангом, відчув нудоту, головний біль, а згодом - відмову роботи кінцівок. В лікарні поставили діагноз «кесонна хвороба».
Щоб врятувати життя, було проведено три курси лікування у барокамері. На це знадобилась вся страхова сума, яка передбачена полісом. За даним випадком «Європейський страховий альянс» сплатив максимальну суму компенсації - гривневий еквівалент 30 000 євро (що склало майже 850 000 гривень).
За словами Голови Правління «Європейського страхового альянсу» Марини Воронянської: «Життя людини – найвища цінність, тому при отриманні інформації про цю подію, нами було зроблено все можливе, щоб врятувати юнака. Невідкладно прийняли рішення щодо можливості оплати барокамери. І ми раді, що, завдяки професійним діям наших закордонних партнерів, турист отримав своєчасну допомогу».
Кесонна хвороба виникає в організмі людини при швидкому переході з середовища з підвищеним атмосферним тиском повітря у середовище з нижчим тиском. Розчинений у крові азот в процесі зниження тиску бурхливо виділяється з неї у вигляді бульбашок, які блокують кровопостачання, руйнують стінки судин і клітини. У легкій і помірній формі цей недуг проявляється у вигляді мускульного болю, свербіння шкіри, носових кровотеч; у важкій - може настати параліч ніг, ураження легень і серця. Ознаки з'являються незабаром після виходу з середовища підвищеного тиску. При тяжкій формі кесонна хвороба може привести до паралічу або смерті.