Інновація від СК «АХА Страхування»: вперше в Україні запущена послуга дистанційної медичної консультації в страхуванні

26 червня 2017 року СК «АХА Страхування», дочірня компанія французької Групи АХА, анонсувала нову для українського страхового ринку послугу дистанційної медичної консультації.

«АХА Страхування» - перша страхова компанія в Україні, яка запропонувала своїм клієнтам-власникам поліса добровільного медичного страхування (ДМС) можливість вибору дистанційної медичної консультації, яку також називають телемедичною консультацією.

Послуга телемедицини можлива як при первинній, так і при вторинній медичній консультації. Перед отриманням консультації клієнт заповнює анкету. Сама консультація проходить в телефонному режимі або по скайп, її зміст записується для контролю за виконанням умов договору ДМС.

Процес відбувається наступним чином: при зверненні застрахованого в СК «АХА Страхування» лікар-координатор асистансу визначає, чи можливо запропонувати клієнту послугу телемедицини, чи немає протипоказань. Після цього в дистанційному режимі проводиться консультування доктором однієї з клінік-учасниць проекту, при цьому в залежності від стану пацієнта, йому можуть запропонувати візит в клініку.
Вторинна консультація може проводитися дистанційно, якщо, наприклад, вже є результати аналізів, інструментального обстеження або пройдено лікування.
Клієнт отримує офіційний консультативний висновок. Після надання послуги представники асистансу обов'язково зв'язуються з застрахованим для отримання зворотного зв'язку.

Наявність дистанційної медичної консультації в пакеті ДМС - безумовна перевага для клієнта, яка дозволяє істотно економити час споживача - один з головних активів сучасної людини. Крім того, телемедицина полегшить доступ до найкращих лікарів і клінік України жителям усіх регіонів, в яких немає профільних медичних установ.

«Дистанційна медична консультація вже давно працює на зарубіжних ринках. Широке використання телемедицини дозволяє істотно оптимізувати витрати охорони здоров'я, а можливість звернутися до лікаря практично в будь-який час допомагає виявити захворювання на ранніх стадіях і успішно його вилікувати, - коментує Максим Межебицький, віце-президент СК «АХА Страхування». - Роботу над впровадженням даного механізму в Україні ми почали в рамках внутрішнього проекту з розвитку старт-ап культури в нашій компанії. Група новаторів АХА генерувала ідеї, вивчали потенційний ринок, розробляли прототипи, презентували проект внутрішнім інвесторам, після чого отримали бюджет на його реалізацію. Ми запустили пілотний проект, в який додається все більше нових клінік, і вже є позитивні відгуки наших клієнтів. Ми віримо, що саме лідери повинні змінювати ринок, впроваджувати нові технології і надавати якомога більшу кількість можливостей для покращення життя людей».