PZU Україна страхує майно від тероризму

29.03.2017, Київ, Україна. – PZU відновлює класичне покриття ризику тероризму при страхуванні майна фізичних та юридичних осіб.

З березня 2017 року, окрім стандартного покриття майнових ризиків, PZU Україна знову надає можливість включати до договору страхування майна покриття ризику «Тероризм».

- «Якщо кілька років тому попиту на покриття такого ризику практично не було, то після 2014 року ситуація в Україні характеризується достатньо високим рівнем терористичної загрози. Тому за останні кілька років попит на покриття цього ризику як для приватного майна, так і великих промислових об’єктів збільшився в декілька разів, - коментує директор управління майнових ризиків СК PZU Україна Володимир Василик. – «Але більшість страховиків відносить ризик тероризму до виключень та не покриває пов’язані з цим майнові збитки. Ми провели великий обсяг роботи із західними партнерами по перестрахуванню і готові надати нашим клієнтам відповідну пропозицію».

За даним ризиком не виділяється окремий субліміт покриття, тобто у разі настання страхового випадку (терористичний акт) збитки покриваються в межах страхової суми за договором. Це дозволяє швидко приймати рішення про страхування об’єкту, не очікуючи погодження від західних перестрахових компаній, та дозволяє проводити виплату відповідно до повної страхової суми.

Вартість покриття ризику тероризму залежить від категорії об’єкту страхування, розташування об’єкту, роду діяльності, розміру страхової суми, франшизи і визначається в межах від 0,2% до 0,5% від страхової суми за договором.

Для підтвердження настання страхового випадку необхідна довідка СБУ про терористичний акт. Врегулювання страхового випадку проводиться по аналогії з іншими страховими ризиками. Оцінка розміру збитку визначається на підставі незалежної експертизи.

 

На страхування від ризику тероризму не приймаються п'ятизіркові та/або чотиризіркові готелі, урядові будівлі, трубопроводи, тільки якщо вони знаходяться не в межах майнового комплексу; розподільні, допоміжні лінії та лінії передач; поліцейські дільниці; енергетичні ризики і ризики, пов'язані з виробництвом та реалізацією електроенергії; телекомунікаційні ризики. Не покривається також перерва у виробництві внаслідок терористичного акту.