Як правильно вибрати поліс страхування виїжджаючих за кордон

6 порад про те, на що звернути увагу при покупці туристичного поліса страхування.

ПОРАДА 1: ЧИТАЙТЕ ДОГОВІР

Хтось скаже, що це банальна порада, яка не містить ніякої конкретики. Справа в тому, що туристичне страхування виїжджаючих за кордон є добровільним видом страхування, а це значить, що текст і умови договору прописуються страховою компанією виключно під себе з метою відмови вам у виплаті або її зменшення, і одному Богу відомо, що може прописати там страховик . Нам довелося б списати десятки сторінок, щоб розповісти про всі нюанси даного виду страхування.

ПОРАДА 2: ВАШІ ДІЇ ПРИ НАСТАННІ СТРАХОВОЇ ПОДІЇ

Вивчіть ваш порядок дій при настанні страхового випадку. Як правило, до самого полісу додається невелика книжечка, де повністю описані ваші дії. Не втрачайте її і строго дотримуйтеся рекомендацій і порядку.

ПОРАДА 3: АСІСТАНС

Зверніть увагу, що за кордоном за вас платить не страхова компанія, а асистуюча. Асистанс займається організацією медичної допомоги потерпілому. Тому ретельно вивчіть відгуки і рейтинги асистуючої компанії. Перевірте наявність вкладиша з телефонами дозвону в асистанс. Серйозні компанії, як правило, мають у більшості європейських країнах місцеві телефони дозвону, що дозволяє вам не витрачати гроші на дзвінок з роумінгу.

ПОРАДА 4: ДОКУМЕНТИ І ЧЕКИ

Часто відмова у виплаті відбувається через неправильно зібрані документи про страховий випадок. Не забувайте, що після повернення додому, для виплати суми страховки, ви повинні пред'явити відповідні документи, отримані за кордоном. Прослідкуйте, щоб всі документи були підписані, і на них стояла печатка.

РАДА 5: ТЕРИТОРІЯ ПОКРИТТЯ

Обов'язково вказуйте в страховому полісі всі країни, які збираєтеся відвідати в період, на який оформлена ваша страховка. Інакше ви просто не отримаєте страхове відшкодування, якщо країна, в якій вам необхідна медична допомога, просто не вказана в вашому полісі.

РАДА 6: АКТИВНИЙ ТУРИЗМ / ВІДПОЧИНОК

Якщо під час подорожі ви плануєте кататися на лижах, займатися дайвінгом, альпінізмом або т.д., то обов'язково страхуйтеся з опцією, яка це покриває. Так, це збільшить вартість страхування в 1,5-3 рази, але в іншому випадку страхова компанія вам просто відмовить у виплаті через відсутність даного покриття. Якщо ви вагаєтесь щодо того, чи підходить планована вами активна діяльність за кордоном до тієї, яку страховик відносить до "зоні підвищеного ризику", то уточніть про це у агента, а ще краще знайдіть цьому підтвердження в договорі.